“כי האדם עץ השדה…”

ט”ו בשבט איזו חגיגה -. הטבע מתעורר משנת החורף, עולם הצומח מתעורר לתחיה ומצמיח חיים חדשים..
ט”ו בשבט מזכיר לנו לחזור ולהתחבר לטבע, לצמיחה מחודשת, “לנטוע זרעים” חדשים.

קיים קשר עמוק בין ראש השנה לאילנות, ובין הפריה וצמיחה וכמו שנאמר “האדם הוא עץ השדה” (דברים, כ’),

 ואכן התהליכים העוברים על העולם משקפים את אשר עובר על האדם, שנחשב ל”עולם קטן”.

המילה “חג” היא מלשון “לחוג במעגל”. ימי השנה חגים ונעים להם בסדר קבוע, ובכל זמן מסוים נפתח עבורנו מעין “חלון בזמן”, שבו יש לנו אפשרות לפתוח את החלון, להיכנס ולהתחבר למתנות ולכוחות החיוביים שנמצאים באותו מועד.

מילות השיר המפורסם אומרות: “ט”ו בשבט הגיע, חג לאילנות”. אבל לא רק חג לאילנות, גם לנו, בני האדם, יש אפשרות לחגוג, להתחבר ולהצמיח עוד שורשים ולפרוץ לגובה בדיוק כמו העץ.

מעניין, הצמחים והעצים צומחים ועולים כנגד כוח המשיכה של כדור הארץ, כלפי מעלה, נגד הכוח המקרקע של האדמה. יש בעולם הצומח כוח פנימי שגורם להם להתגבר על הקושי, להתעלות מעליו, ולהמשיך לצמוח.

אם אנחנו רוצים להתחבר לכוח הזה של “עץ החיים”, הכוח של התעלות מעל קשיים, כוח  לצמיחה ועלייה, הרי שיש לנו הזדמנות טובה לעשות זאת ביום ט”ו בשבט.

תנו לעצמכם לטעום ממהותה הרוחנית של ארץ ישראל, ומן הכוח הרוחני שנמצא בפירות.במהלך השנה ישנו  יום אחד בלבד בו ניתנת הזדמנות להתחבר “לשידור התוכנית” שנקראת ט”ו בשבט, וכך לאכול מפירות הארץ בכוונת התחברות לצמיחה רוחנית ומעשית, התחדשות, שגשוג, פריחה  ונתינת פירות עתידיים מוצלחים לנו ולכל סביבתנו.

העץ מבטא חוסן ואריכות ימים. הפרי מבטא את ההנאה מהעץ.

“כי האדם עץ השדה,
כמו האדם גם העץ צומח…..
כי האדם עץ השדה,
כמו העץ הוא שואף למעלה..” (נתן זך)
/>
<!–>

אהבת? אפשר לשתף מכאן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד בנושא

אלרגיות- סיפורה של נ’

“כל שמפו לשיער עושה לי צרות בראש….” נ’ אשה בשנות החמישים שלה הגיעה אלי לטיפול בתמציות תדרים בגלל אלרגיה ארוכת שנים לשמפו לשיער ולאיפור מכל סוג שהוא. שימוש בשמפו גרם לה לגירודים חזקים בראש (לטענתה לא היה סוג שמפו שלא ניסתה) ובגלל זה תמיד היתה עם שיער קצוץ שתספיק לה שטיפה במים. גם איפור הקל

לקריאה »

תדר אחד + 4 רבדים = הגשמה

“חופש אמיתי מגיע כאשר אנו מתייחסים לארבעת הרבדים המרכיבים אותנו” הרובד האנרגטי מזמין אותנו להתחבר לעצמנו ולהעיז ולחלום חלומות גדולים. אז אם עכשיו הכל אפשרי ואין שום מגבלות מה נרצה לעשות למשל בהגשמה האישית? מה החלום שלכם לגבי מערכות יחסים? מה החלום לגבי שפע? לגבי בריאות? אפשרו לעצמכם לחלום ולדמות את עצמכם בעיני רוחכם באותו

לקריאה »

איך להוציא לפועל שינוי/שיפור בכל תחום בחיינו?

מה החלום שלכם לגבי מערכות יחסים? מה החלום לגבי שפע? לגבי בריאות? תאפשרו לעצמכם לחלום ולדמות את עצמכם בעיני רוחכם באותו מצב כך שאתם נכנסים לתוך העתיד ומושכים אותו אל תוך ההווה בתודעה שלכם במחשבה שלכם.הרובד האנרגטי – מזמין אותנו להתחבר מחדש לחזור – חופש לחלום חלומות גדולים. אם עכשיו הכל אפשרי ואין שום מגבלות

לקריאה »
Scroll to Top

מתנה הדרכה קצרה: שינוי בארבעה רבדים

אישור דיוור(חובה)
דילוג לתוכן