חופש ברגע הזה

חופש ברגע הזה,

רק הרגע אני נהנה… רק הרגע אני בוחר/ת לעשות את… ממש ברגע זה!!!…,

תארו לעצמכם שהמחשבות שלכם “מחליטות” לצאת  לחופשה והראש פשוט מתרוקן ,
איך הייתם מרגישים???

מחשבה קשורה לעבר או לעתיד, מחשבה שעוברת בראש אינה קשורה לרגע הנוכחי עצם המחשבה על…הופכת להיות רגע בעבר. המחשבות מונעות מאיתנו לחוות את  ה “כאן ועכשיו” להינות וגם ללמוד “מהרגע הזה”.

האם נולדנו לחיות בתוך “מכונת כביסה” של מחשבות?
התרפקות על העבר או כעסים מהעבר ודאגה לעתיד קיימים רק בראש אך זו לא המציאות זה רק מה שנדמה לנו שזו המציאות. ה”יש”, המציאות זה רגע קצר וחולף.

האם ניתן להפסיק את המחשבות? האם המוח שלנו מסוגל לעשות זאת? חושבים שזה בלתי אפשרי?
ובכן זה אפשרי כי המוח שלנו רק רוצה להפסיק “להסתובב” סחור סחור בין עבר לעתיד, המוח מבקש את המנוחה ולו לרגע קצר, ההרפיה הזו נדרשת בדיוק כמו שהגוף הפיזי זקוק למנוחה.

 כלי טבעי, יעיל ומוכר מזה אלפי שנים, המאפשר להשקיט את המחשבות,
לחיות את הרגע כאן ועכשיו –

מדיטציה – כל אחד יכול.

מדיטציה אינה מפסיקה לגמרי את המחשבות ולמען האמת גם איננו רוצים בכך,  מדיטציה מאיטה ומשנה את מקצב וסוג המחשבות ובכך משנה את גלי המוח כך שהמחשבות אינן “בעלות הבית” יותר אלא נמצאות ברקע.

כדי לעשות מדיטציה לא צריך לשבת על הר או לנסוע רחוק פשוט למצוא פינה שקטה בבית ולנטרל גורמי הפרעה שונים.

בבוקר – כמה דקות שקטות כדי להתחיל את היום מלאי אנרגיה ממקום “נקי”.
בערב – כדי לשחרר את כל מה שאספנו במהלך היום ולאפשר שינה טובה ואיכותית.

מחשבה מובילה לעשייה

ההוויה – להינות מעשייה, מהיצירה

אם כך מה עושים כדי ל”להוציא את המחשבות לחופש?

אם מדיטציה הינה דרך טבעית עתיקת יומין אז מה יותר טבעי משימוש בנשימה שלנו???:

מצאו מקום בו תוכלו לשבת בשקט, לא לחשוב, לא לתכנן, לנוח ולהניח, להרפות מהכל, לבהות.
להביא את המודעות לכאן ועכשיו, לרגע הזה,
מחשבות שעולות לא ניתן לעצור אך ב”זמן השקט” לא להיכנס לתוך “הסרט” של המחשבה ולא לתת לה להשתלט, לקחת שאיפה דרך האף ונשיפה דרך הפה –
באותו הרגע תשומת הלב הינה בנשימה ולא במחשבה (לא ניתן להיות במודעות לשני עניינים) מודעות  למה שקורה כרגע, לנשימה, לאופן הישיבה, וכד’.

כפות רגליים מונחות על הרצפה זו לצד זו,  ידיים רגועות מונחות על הירכים.
שלוש נשימות עמוקות אל הבטן, דרך האף.  בכל שאיפה נרגיש את הבטן מתנפחת כמו בלון, (אפשר לשים ידיים על הבטן כדי להרגיש את הבטן עולה ויורדת) ובכל נשיפה נדמה שמשחררים כל אנרגיה מיותרת, חוסמת .
ועכשיו לעבור על כל הגוף ולהרגיש אותו:
הגוף שקט ורגוע. כפות רגליים מונחות בשקט על הרצפה, רגועות,  ברכיים שקטות ורגועות, בטן שקטה, הגב שקט ורגוע, הכתפיים שמוטות ללא מתח, הידיים מונחות על הירכיים רגועות, בית החזה רגוע, צוואר ועורף שקטים ורפויים. ראש שקט ורגוע, פנים שקטות ורגועות – מצח חלק, עיניים עצומות, שקטות. לחיים רפויות, פה פתוח מעט, סנטר חוזר למקומו הטבעי.
באיזורים שמרגישים מתח או כיווץ – להתמקד בנשימה תוך כדי מחשבה על שחרור האיזור.

עצירת “מכונת הכביסה” של המחשבות  ולו למספר רגעים, מביאה להרגשה קלילה יותר מיקוד, ריכוז, זיכרון חד יותר ואנרגיות טובות יותר לעשייה מוצלחת.

יציאה מ”עבדות לחירות” מנטלית הינה בעלת השפעה עצומה על ההתנהלות שלנו במהלך היום ובחיים בכלל בכל הרמות.

 

 

אהבת? אפשר לשתף מכאן

עוד בנושא

אלרגיות- סיפורה של נ’

“כל שמפו לשיער עושה לי צרות בראש….” נ’ אשה בשנות החמישים שלה הגיעה אלי לטיפול בתמציות תדרים בגלל אלרגיה ארוכת שנים לשמפו לשיער ולאיפור מכל סוג שהוא. שימוש בשמפו גרם לה לגירודים חזקים בראש (לטענתה לא היה סוג שמפו שלא ניסתה) ובגלל זה תמיד היתה עם שיער קצוץ שתספיק לה שטיפה במים. גם איפור הקל

לקריאה »

תדר אחד + 4 רבדים = הגשמה

“חופש אמיתי מגיע כאשר אנו מתייחסים לארבעת הרבדים המרכיבים אותנו” הרובד האנרגטי מזמין אותנו להתחבר לעצמנו ולהעיז ולחלום חלומות גדולים. אז אם עכשיו הכל אפשרי ואין שום מגבלות מה נרצה לעשות למשל בהגשמה האישית? מה החלום שלכם לגבי מערכות יחסים? מה החלום לגבי שפע? לגבי בריאות? אפשרו לעצמכם לחלום ולדמות את עצמכם בעיני רוחכם באותו

לקריאה »

איך להוציא לפועל שינוי/שיפור בכל תחום בחיינו?

מה החלום שלכם לגבי מערכות יחסים? מה החלום לגבי שפע? לגבי בריאות? תאפשרו לעצמכם לחלום ולדמות את עצמכם בעיני רוחכם באותו מצב כך שאתם נכנסים לתוך העתיד ומושכים אותו אל תוך ההווה בתודעה שלכם במחשבה שלכם.הרובד האנרגטי – מזמין אותנו להתחבר מחדש לחזור – חופש לחלום חלומות גדולים. אם עכשיו הכל אפשרי ואין שום מגבלות

לקריאה »
Scroll to Top

מתנה הדרכה קצרה: שינוי בארבעה רבדים

אישור דיוור(חובה)
דילוג לתוכן