הרגעת מפרקי הלסת TMJ

מוכר לכם?

המחשב שלכם העמוס בקבצים ישנים, תוכנות כבדות ושלל וירוסים, מחליט להיתקע בדיוק כשסיימתם לחבר מסמך חשוב,
כשאתם מצפים לאימייל חשוב או כשהגעתם לאתר שחיפשתם במשך שעות. אבודים, מיואשים ובעיקר עצבניים, אתם פונים אל המושיע האלקטרוני, כפתור החילוץ לכל מצוקה – כפתור הריסט ‭,(Reset)‬ המאתחל את המחשב ולרוב גם משיב אותו לחיים.

מסתבר שיש דרך לעשות אותו דבר לגוף שלנו ו”לאפס” ולהביא אותו למצב תיפקוד ללא טראומות ופגיעות מהעבר, הדרך הזו, תאמינו או לא, עוברת בלסת.

השיטה, כשמה כן היא, Reset – שיטת האנרגיה של ראפרטי להרגעת מפרק הלסת – הדוגלת בעיקרון אחד – הלסת אחראית להרגעתם של כ‭80-‬ אחוז משרירי הגוף, וממנה מתחילה העבודה כולה.

ד”ר פיליפ ראפרטי, אנגלי החי באוסטרליה, פיתח את שיטת הריפוי האנרגטית המבוססת על קניסיולוגיה באמצע שנות ה‭90-‬ והגדיר אותה כשיטה פשוטה ולא פולשנית להרגעה ולאיזון של שרירי הלסת. “חלק גדול מהלחצים, החרדות והטראומות שלנו, משפיעים על הלסת, ומפירים את איזונה חוסר האיזון יבוא לידי ביטוי בחריקות שיניים, נעילת לסתות, כאבי לסת וכאבי ראש, וישפיע על הגוף כולו‭.”‬

ישירות למקור הטראומה

בכתביו, מסביר ד”ר ראפרטי, כי מחקרים מדעיים בקניסיולוגיה הראו שהטענת שרירי הלסת מאזנת את השרירים הקשורים לכליות ולבלוטות האדרנלין. גם לפי שיטת הרפואה הסינית, הממפה את מערכת זרימת האנרגיה של הגוף לפי מרידיאנים, נמצא כי חמישה מהם עוברים דרך השרירים המקיפים את הלסת ומשפיעים על הבטן, המעי הדק, המעי הגס וכיס המרה. אי לכך, השיטה מציעה טיפול במגוון בעיות, ובעיקר מבטיחה איזון ורגיעה. “חוסר האיזון בלסת עשוי להשפיע על הגוף כולו, הכולל את השלד, מערכות השרירים והעצבים. ואילו איזון הלסת והחזרתה למקומה המקורי ישחררו גם את שאר שרירי הגוף‭,”‬ .

שיטת הטיפול פשוטה וקלה ללימוד וליישום אך מאד עוצמתית. היכולת שלה להקל על מתח בלסת, כאבי ראש, חולשה ועוד הרבה סימפטומים נוספים, הופכת אותה ליעילה בפני עצמה, ובשילוב עם כל טיפול אחר.

במקום ללחוץ בחוזק על כתפיים תפוסות כמו ברזל, ניתן קודם ל”רכך” אותן בעזרת ה-‬Reset, הנחת ידיים על השריר העליון. הבעיה אמנם לא תיפטר, אך כטיפול חופף לטיפולים אחרים זה מקל על הבעיה ולמעשה מהווה חלק מהטיפול השלם.‬

חוסר איזון בלסת יכול להיווצר כמעט מכל דבר: לחץ יומיומי, טיפולי שיניים, חוויות טראומתיות מהילדות, או אפילו אירועים מגלגולים קודמים. חוסר האיזון יבוא לידי ביטוי בכאבי לסת וראש, קושי בתנועה, צפצופים באוזניים, בעיות עיכול, כאבי צוואר וגב ועוד סימפטומים רבים. איזון הלסת יאפשר לאנרגיה בגוף לזרום בחופשיות, יקל על תנועת השרירים ויסייע בפתרון הסימפטומים האלה.

במקרה של סכנה, כמו תאונת דרכים, שרירי הלסת מתהדקים כדי להגן על המוח ועמוד השדרה, תגובה שד”ר ראפרטי מכנה “לסת מגינה”, כך כשהסכנה תחלוף, הלחץ והמתח הרגשי עלולים להישאר “מאוחסנים” בשרירי הלסת במשך שנים ולגרום ללסת לחוצה. במקרה זה, ‬Reset תאזן גם את השרירים ותסייע לשחרר רגשות שלחוצים כבר הרבה זמן בתת המודע.

הריפוי האנרגטי, מאפשר להגיע ישירות למקור הטראומה ומטפל בכל אחד מהגופים האנרגטיים שלנו.

הסרת הטראומה ברובד האנרגטי, תשפיע גם על הרובד הפיזי ולכן השיטה יעילה גם להתמכרויות למיניהן, עודף משקל וחבלות רגשיות ונפשיות.”‬

תהליך: 2 טיפולים שבועיים רצופים בקליניקה,  כולל תמצית הומאופטית להמשך הרגעת מפרקי הלסת.

גלילה למעלה
דילוג לתוכן