רפלקסולוגיה קואורדינטיבית מהי?

 

עקרון הטיפול הרפלקסולוגי מבוסס על השתקפות הגוף בכפות הרגלים ובהבנה שההשתקפות בכפות הרגלים מצביעה על מצב האדם ברמה פיזית, נפשית, אנרגטית, מייצגת דפוסי התנהגות וחשיבה המצביעים על מצב האדם בכל הרבדים.

רפלקסולוגיה קואורדינטיבית מהי?

העיקרון בשיטה זו הינו תיאום ושילוב בין תהליכי אבחון לבין טכניקות טיפול. האבחון של המטפל בגישה זו מתייחס לגורמים שונים ומקשר ביניהם כגון: מה רואה המטפל בכפות הרגלים מבחינה ויזואלית, מה הוא מרגיש מבחינה תחושתית, מה מספר המטופל על עצמו ולא פחות חשוב מה הוא לא מספר. כלומר: חיבור,צירוף ותאום בין נתונים וגורמים שונים המתייחסים אישית לכל אדם ואדם כך שמתקבלת התייחסות אישית בטיפול מאדם לאדם ומטיפול לטיפול באותו אדם.

עקרון הטיפול הקואורדינטיבי הוא הצירופים בו זמנית שמעביר המטפל, הדורשים מיומנות קואורדינטיבית גופנית ונובעים מהאבחון הקואורדינטיבי. גישה זו מאפשרת למטפל התפתחות חשיבתית ויצירתית. לפי גישה זו אין התוויות נגד כי מה שקובע הוא אם המטפל יודע להשתמש בכילים שניתנו לו ולכן השאלה אם לטפל או לא תלויה בכוונת המטפל ולא במחלה של המטופל.

בטיפול הקואורדינטיבי המטופל לא חייב לשכב רק על הגב אלא בכל צורה שנוחה לו, על הצד או על הבטן היות שגישה זו חופשית ותואמת את צרכי המטופל ותוכנית המטפל.

לדוגמא: לאשה בהריון מתקדם קל לה יותר לשכב על הצד. כאשר יש כאבי גב קל יותר לשכב על הבטן, טיפול לתינוק יכול להיעשות כאשר אמו מחזיקה אותו וכך הלאה.

ערך מוסף של גישה זו הוא הטיפול בשוקיים עד הברכיים. באמצעות הטיפול בשוקיים המטפל מעצים את השפעת הטיפול מצד אחד, ויכול להיות ער לבעיות ותחושות הקשורות לשוקיים ולברכיים.

 

רפלקסולוגיה קואורדינטיבית הינה פרי פיתוחו של שמואל זיידל מנהל המכון לאקולוגיה אנושית.

 

 

 

 

גלילה למעלה
דילוג לתוכן