לחבר ש.י.ר

מה יותר מעניין מלחבר “ש.י.ר”?

כיום, יותר מתמיד מתעצם הויכוח המיותר בין הרפואה הטבעית לרפואה הקונבנציונאלית, את עזרת מי לבקש במקרים כאלו או אחרים. שמענו רבות על אנשים שהעדיפו ללכת בדרכם הטבעית מה שגרם לסיכון חיים אמיתי או לחילופין, בעיקר במקרים כרוניים, כאשר החולים הולכים “הלוך ושוב” בין הרופאים, מבזבזים שעות וכספים ובסוף מקבלים תשובה “אתה צריך לחיות עם זה”.

מאמר שפורסם בעתון “מעריב” בנושא כאבי גב לפני זמן מה – כל שיטות הטיפול הטבעיות נפסלו בידי עושי המחקר, רופאים קונבנציונאלים.

המציאות היא שברוב המקרים של כאבי גב תחתון בעיקר כתוצאה מאורח חיים לקוי (ישיבה ממושכת מול המחשב, חוסר פעילות גופנית ועוד ועוד) לכן שיטות כמו רפלקסולוגיה, ארומתרפיה, טיפולים אנרגטיים ועוד משפיעות לטובה ובמקרים לא מעטים כאבי הגב נעלמים לחלוטין.

מתוך מציאות זו ומתוך ניסיוני כמטפלת וכמדריכה אני מחברת בכל פעם מחדש את השילוב שיוצר ריפוי.

לכל אדם אני מחברת ש.י.ר במיוחד עבורו, מה שיוצר תהליך טיפולי המותאם ספציפית לאורח חיים, מצב בריאות, צרכים, וכו’ ונותן מענה בכל הרבדים: פיזית, רגשית, אנרגטית, רוחנית וזאת מתוך מגוון השיטות בהן אני מטפלת, ניסיון טיפולי, חשיבה אינטואיטיבית וראיה כוללת של האדם כמכלול גוף נפש.

בראיה ההוליסטית ה.ש.י.ר הוא בין הרפואה הקונבנציונאלית לרפואה הטבעית ובין טיפולים טבעיים הוליסטיים לבין עצמם.

לדוגמא: טיפול לאשה שנמצאת בחודשי הריונה הראשונים ההתיחסות הטיפולית תהיה במטרה להקל על תקופת ההריון ולהעביר אותה בדרך קלה ונעימה ככל שניתן.

הטיפול צריך לתת מעשה לכל השינויים שהגוף מתחיל לעבור בכל הרמות: קודם כל רגשית, ההכנה לקראת ההורות. כאשר השינויים מתחילים להראות בגוף, למרות הרצון העז להביא ילד לעולם יש הרגשה של אובדן שליטה על הנעשה בתוך הגוף. בנוסף לכך מתווספות עוד כמה “צרות” בדרך שגם אם הן חולפות עם הלידה, הרי שהן צריכות להיות מטופלות: יתר לחץ דם, כאבי גב, צרבת, קשיי הרדמות ושינה בלילה, אנמיה, הופעת ורידים, בצקות, עצירות, בחילות, הקאות, וסכרת הריונית. כל טיפול משלים בזמן הריון חייב להיות מותאם לתקופת ההריון על כל היבטיה.

על המטפל להיות בעל ידע ספציפי בטיפול באשה בהריון.

רפלקסולוגיה הינה אחת הדוגמאות המאפשרות טיפול בהריון. (קיימת דיעה בציבור שאין לטפל ברפלקסולוגיה בזמן הריון מחשש הפלה. אין בכוחו של מטפל לגרום להפלה (כי אז מי שהיתה רוצה הפלה קל היה לה יותר לפנות לרפלקסולוגיה מאשר לבית החולים).

רפלקסולוגיה קואורדינטיבית המבוססת על תיאום והתאמה בין המצב בו האשה נמצאת לבין אפשרויות הטיפול. בהתאם לש.י.ר שלי אני משלבת שיטות נוספות כגון, דמיון מודרך, רייקי, ארומתרפיה, רפואת תדרים, איזונים אנרגטיים שונים, וכו’ בין אם באותו טיפול או בטיפולים אחרים כדי שגם מבחינה גופנית וגם נפשית האשה תצא “מורווחת” מהתהליך הנפלא שעובר עליה.

דוגמא אחרת הינה ילדים עם קשיי קשב וריכוז, נערים ונערות בגיל ההתבגרות, וכד’. הטיפול הוא ברמה נפשית אנרגטית בהתאם לקשיים וכן עזרה ברמה הפיזית במידה ויש בעיות.

למשל: בשיטות אבחון שונות (כפות הרגלים, קלפים, מטוטלת ועוד..) ניתן להבין היכן “יושב” המשבר הרגשי וכאן רצוי טיפול משולב עם ההורים. כאן אפשר להשתמש גם בתמציות תדרים, ניטרול חסימות בשיטות שונות, שינוי הרגלי אכילה ואורח חיים (תמיכה של דיאטנית או ספורט). מתוך הניסיון הטיפולי חל שיפור בהערכה עצמית שמביא לשיפור בלימודים, שיפור ביחסים בין הורים וילדים וכד’.

לסיכום: כמו ברוב תחומי החיים

שיתוף פעולה למען מי שזקוק לנו ייתן את התוצאות הטובות ביותר.

גלילה למעלה דילוג לתוכן